BS Kożuchów

Kalendarz, imieniny

Czwartek 9 Grudnia 2021 r.  
Wiesława, Leokadii, Joachima

Bankowość internetowa

Przejdź do strony logowania

Znajdź nas na mapie

Sprawdź jak dojechać do banku

Reklama

 • BLIK
 • mojeID
 • Diners Club International

Nawigacja

Rachunki   /   Klienci indywidualni   /   przekazy zagraniczne   /   

Treść strony

przekazy zagraniczne

Obrót Dewizowy

Bank Spółdzielczy w Kożuchowie i jego jednostki uprawniony jest do pośrednictwa w dokonywaniu przekazów pieniężnych oraz rozliczeń w obrocie dewizowym,  a także  do prowadzenia skupu i sprzedaży walut obcych.

Bank dokonuje operacji dewizowych  w następujących walutach:

 • EUR - euro,   

 • USD- dolar amerykański,

 • GBP- funt szterling zwany brytyjskim

Płatności w obrocie dewizowym mogą być dokonywane w walutach wymienialnych określonych wyżej lub w każdej innej walucie wymienialnej  w  tym również w polskiej. Transakcje są całkowicie bezpieczne ponieważ sieci teletransmisyjne są kilkakrotnie szyfrowane. Bank realizuje polecenie wypłaty, przelewy regulowane i przelewy SEPA  za pomocą, których można wysłać lub otrzymać środki z zagranicy  oraz przekazy internetowe.

 • Polecenie wypłaty  to zlecenie płatnicze  skierowane do lub otrzymane z innego banku krajowego lub zagranicznego, polegające na dokonaniu wypłaty lub przelewu określonej kwoty pieniężnej na rzecz wskazanego odbiorcy (beneficjenta),

 • Przelew regulowany - to  polecenie przelewu, wyrażone w EUR,  dokonane przez klienta banku krajowego na rachunek beneficjenta prowadzony w innym kraju Unii Europejskiej  oraz Norwegii, Islandii i Lichtenteinie lub przelew zrealizowany na rzecz klienta banku krajowego, jeśli zleceniodawca wysyła przelew z jednego z w/w krajów.

 • Przelew SEPA - zlecenie płatnicze realizowane przez banki działające na terytorium Unii Europejskiej  oraz Nowrwgii, Islandii, Lichtenteinie i Szwajcarii,  które podpisały umowę o przystąpieniu do polecenia przelewu SEPA.

Wysyłając środki za granicę należy wypełnić dyspozycję przekazu w obrocie dewizowym i zabezpieczyć środki na rachunku, z którego zostaną przekazane. Aby przelew został zrealizowany szybko i bezpiecznie należy poprawnie wpisać numer rachunku odbiorcy w standardzie IBAN (Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego) oraz kod SWIFT/BIC banku,  do którego kierowane jest zlecenie. Kod SWIFT  jest nadawany każdemu bankowi uczestniczącemu w obrocie międzynarodowym.

Kod SWIFT dla BS Kożuchów - POLUPLPR

Przekazy internetowe  otrzymywane z zagranicy– to szybkie i bezpieczne wypłaty w walucie wymienialnej i w walucie polskiej, otrzymywane przez osoby fizyczne za pomocą internetu.  Przy realizacji wypłaty takiego przekazu nie pobiera się żadnych opłat ponieważ zostały on zapłacone przez zleceniodawcę. Środki są wypłacane w gotówce w trybie „pilnym”, Przekazy te są przesyłane przez bank zagraniczny lub  instytucje finansowe do Banku, który jest położony najbliżej siedziby odbiorcy.

Osoby otrzymujące przekazy internetowe  nie muszą być klientami naszego Banku.  

Aby odebrać przekaz internetowy w gotówce należy zgłosić się do Banku z ważnym dokumentem tożsamości lub dokumentem potwierdzającym tożsamość, numerem transakcyjnym przekazu nadanym przez firmę zlecającą oraz hasłem nadanym przez zleceniodawcę przekazu (jeżeli zostało nadane).   

Kontakt

Bank Spółdzielczy w Kożuchowie
Klasztorna 4, 67-120 Kożuchów
telefon: (68) 355 20 24, (68) 355 20 25
e-mail: sekretariat@bskozuchow.pl
SWIFT code/BIC code: POLUPLPR

Godziny otwarcia

Od poniedziałku do piątku:
 • Oddział w Kożuchowie: 08:00 – 15:45
 • Oddział w Nowej Soli: 08:00 – 15:45
 • Oddział w Nowym Miasteczku: 08:00 – 15:45
 • Oddział w Kargowej: 08:00 – 15:45
 • Filia w Trzebiechowie: 08:00 – 15:30
 • Filia Nr 2 w Kożuchowie (ul. 22 Lipca): 08:00 – 15:30

Licznik odwiedzin

Naszą stronę odwiedziło już 1678370 osób